WYBIERZ KATEGORIĘ
NASZE APTEKI

Wkładki wewnątrzmaciczne

W celu ustalenia szczegółów zamówienia prosimy o kontakt pod numerem telefonu 46 8741133

Cena: 548.89 PLN

Mirena 52 mg 0,02 mg/24h (import równoległy)

W celu ustalenia szczegółów zamówienia prosimy o kontakt pod numerem telefonu 46 8741133


Co to jest import równoległy?

Import równoległy polega na zakupie oryginalnych leków w uprawnionych hurtowniach krajów Unii Europejskiej i sprzedaży tych samych leków w innym kraju, po uzyskaniu pozwolenia na dopuszczenie do obrotu. Różnice w cenie pomiędzy krajem eksportu a krajem, w którym lek jest sprzedawany przez wytwórcę, są na tyle duże, że nawet po uwzględnieniu kosztów transportu, uzyskania pozwolenia i przepakowania leku do opakowania odpowiadającego lokalnym przepisom farmaceutycznym, może być tańszy.

W Polsce zgodę na taki tryb wprowadzania leku do obrotu wydaje minister zdrowia na podstawie raportu sporządzanego na wniosek importera przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Pozwolenie wydawane jest na 5 lat i zawiera m.in. nazwę producenta leku, importera równoległego oraz miejsce przepakowania. Dla każdego leku drukowane jest nowe opakowanie, do którego wkładana jest ulotka oraz oryginalne opakowanie, np. blister lub buteleczka markowego producenta. W pozwoleniu zostaje nadany kod paskowy (EAN) służący do identyfikacji leku w aptece.

Polskie prawo farmaceutyczne, implementujące prawo farmaceutyczne UE pozwala na import równoległy produktu leczniczego od maja 2004r.

 

 

Co to jest lek Mirena i w jakim celu się go stosuje?

Lek Mirena to system terapeutyczny domaciczny o kształcie litery "T", który po założeniu uwalnia hormon - lewonorgestrel do jamy macicy. Kształt litery "T" zapewnia dopasowanie systemu do jamy macicy.
W pionowej części systemu znajduje się pojemnik z lekiem zawierający lewonorgestrel. Do pętli w dolnym końcu podstawy systemu przymocowane są dwie nitki, służące do usuwania systemu z macicy.
Lek Mirena jest stosowany w celu zapobiegania ciąży oraz w leczeniu nadmiernych krwawień miesiączkowych niewiadomego pochodzenia
Do zakładania wyłącznie przez lekarza ginekologa. Informacje dodatkowe Przed użyciem zapoznaj się
z ulotką dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego.AKTUALNOŚCI

Otwarcie nowej apteki Jeżów 09.11.2017 Zapraszamy do nowo otwartej apteki w Jeżowie przy ul. Brzezińskiej 30A
Otwarcie nowej apteki Piotrków Trybunalski 08.04.2013

Zapraszamy do nowo otwartej apteki w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Polnej 13/13A


Otwarcie nowej apteki 16.11.2011

Zapraszamy do nowo otwartej apteki w Koluszkach przy ulicy Brzezińskiej 54.


Uruchomienie sklepu internetowego 13.05.2011

Dla Państwa wygody uruchomiliśmy sklep internetowy z wkładkami wewnątrzmacicznymi.


 • Jak się zakłada wkładkę domaciczną?

  Jedynie lekarz może założyć wkładkę antykoncepcyjną. Wprowadza się ja do macicy przez pochwę i szyjkę macicy przy pomocy cienkiej rurki - podobnie jak zwykłe wkładki (spirale). Sam system jest bardzo mały, około 3 cm długości. Sam proces założenia wkładki jest błyskawiczny. Większość kobiet twierdzi, że zakładanie systemu wiąże się jedynie z niewielkim dyskomfortem. Jednakże zdarzają się Pacjentki dla których może to być nieprzyjemne, istniej wtedy możliwość zastosowania środków przeciwbólowych lub znieczulenia miejscowego. Po założeniu Mireny Pacjentka może odczuwać skurcze macicy podobne do towarzyszących miesiączce, które powinny ustąpić po kliku godzinach.

  Wkładkę antykoncepcyjną zakłada się w trakcie miesiączki. Po urodzeniu dziecka Mirena może być założona począwszy od szóstego tygodnia po porodzie.

 • Przechowywanie leku Mirena

  Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

  Przechowywać w temperaturze 15-30 stopni C, chronić od światła i wilgoci.

 • Jak stosować lek Mirena?

  System Mirena może być zastosowany po konsultacji z lekarzem, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

 • System Mirena a krwawienie miesiączkowe

  Założenie systemu Mirena może powodować różnego rodzaju zmiany w miesiączkowaniu, takie jak: częste krwawienia, wydłużenie czasu trwania krwawienia, nieregularne krwawienie, intensywne krwawienie z jamy macicy, plamienia, skąpe krwawienie miesiączkowe lub jego brak. Zmiany w krwawieniu miesiączkowym są objawem bezpośredniego wpływu lewonorgestrelu na błonę śluzową macicy i nie mają wpływu na cykl owulacyjny.

 • Przeciwwskazania do stosowania wkładek

  Przeciwwskazania do stosowania wkładek domacicznych są : ciąża lub jej podejrzenie, stany nowotworowe w obrębie narządów rodnych, stany zapalne w obrębie narządów rodnych, stany zapalne w obrębie miednicy mniejszej, krwawienia z pochwy o nieznanych pochodzeniu, nieprawidłowa budowa macicy, nowotwory macicy, endometrioza o dowolnej lokalizacji, uczulenie na miedź. Z ostrożnością należy stosować w przypadku ryzyka zakażenia chorobami, przenoszonymi drogą płciową, anemii, zwiększonym ryzyku wystąpienia ciąży pozamacicznej.

 • Naturalne metody antykoncepcji

  - metoda kalendarzowa,
  - metoda termiczna,
  - metoda obserwacji śluzu (Billingsa),
  - metoda objawowo-termiczna.

 • Sztuczne metody antykoncepcji

  Metody sztuczne z założenia ingerują w organizm kobiety, czasami w przebieg aktu miłosnego, ale nie w częstość stosunków.

  Wśród nich znajdziemy takie, jak:
  - metody mechaniczne,
  - metody chemiczne,
  - antykoncepcja wewnątrzmaciczna,
  - antykoncepcja hormonalna.