WYBIERZ KATEGORIĘ
NASZE APTEKI

Płatności

(Wyciąg z Regulaminu: § 2 Formularz zamówienia, ceny i płatności)

 1. W celu złożenia zamówienia w Aptece Klient jest zobowiązany poprawnie wypełnić elektroniczny formularz zamówienia (zwany dalej formularzem) z podaniem adresu e-mail, zamieszczony na stronie internetowej www.marcinkowscy.com.pl. Przesłanie wypełnionego formularza na adres Apteki oznacza, że Klient akceptuje postanowienia niniejszego regulaminu. Apteka przyjmuje również zamówienia składane telefonicznie pod  
  nr. Telefonu 46-8741133 
 2. Po złożeniu zamówienia określonego w § 2 pkt. 1 Klient otrzymuje potwierdzenie na adres e-mail podany podczas rejestracji. Potwierdzenie to jest odpowiedzią automatyczną i oznacza, że formularz zamówienia został wypełniony poprawnie. Każde złożone zamówienie ma domyślny status „oczekujące”. Jeśli wystąpią przeszkody w realizacji zamówienia Apteka poinformuje o tym Klienta drogą elektroniczną (e-mail) lub telefonicznie.
 3. Na pełen koszt zamówienia składa się wartość zamówionych produktów oraz opłata
  za dostawę .
 4. Apteka określa, że za zamówienie Klient wnosi należną kwotę w postaci:  płatności przy odbiorze (wysyłka za pobraniem).
 5. Ceny wszystkich produktów dostępnych w Aptece są cenami jednostkowymi brutto (zawierają podatek VAT), wyrażonymi w złotych polskich i nie obejmują opłaty za dostawę.
 6. Wiążąca dla obu stron – Apteki i Klienta – jest cena podana przy produkcie w momencie potwierdzenia złożonego przez Klienta zamówienia 
 7. Standardowo do przesyłki z zamówionymi produktami dołączany jest paragon fiskalny.
  Na życzenie Klienta Apteka wystawia fakturę VAT za zamówione produkty.
 8. Zamówienia na produkty dostępne w Aptece można składać codziennie przez 24 godziny na dobę, przez cały rok.
 9. Zamówienia złożone w dni powszednie po godz.16.00 oraz w soboty, niedziele i dni świąteczne, będą rozpatrywane od godz. 9.00 następnego dnia roboczego. Ich realizacja odbędzie się zgodnie z zapisem § 3

» Przejdź do Regulaminu

AKTUALNOŚCI

Otwarcie nowej apteki Jeżów 09.11.2017 Zapraszamy do nowo otwartej apteki w Jeżowie przy ul. Brzezińskiej 30A
Otwarcie nowej apteki Piotrków Trybunalski 08.04.2013

Zapraszamy do nowo otwartej apteki w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Polnej 13/13A


Otwarcie nowej apteki 16.11.2011

Zapraszamy do nowo otwartej apteki w Koluszkach przy ulicy Brzezińskiej 54.


Uruchomienie sklepu internetowego 13.05.2011

Dla Państwa wygody uruchomiliśmy sklep internetowy z wkładkami wewnątrzmacicznymi.


 • Jak się zakłada wkładkę domaciczną?

  Jedynie lekarz może założyć wkładkę antykoncepcyjną. Wprowadza się ja do macicy przez pochwę i szyjkę macicy przy pomocy cienkiej rurki - podobnie jak zwykłe wkładki (spirale). Sam system jest bardzo mały, około 3 cm długości. Sam proces założenia wkładki jest błyskawiczny. Większość kobiet twierdzi, że zakładanie systemu wiąże się jedynie z niewielkim dyskomfortem. Jednakże zdarzają się Pacjentki dla których może to być nieprzyjemne, istniej wtedy możliwość zastosowania środków przeciwbólowych lub znieczulenia miejscowego. Po założeniu Mireny Pacjentka może odczuwać skurcze macicy podobne do towarzyszących miesiączce, które powinny ustąpić po kliku godzinach.

  Wkładkę antykoncepcyjną zakłada się w trakcie miesiączki. Po urodzeniu dziecka Mirena może być założona począwszy od szóstego tygodnia po porodzie.

 • Przechowywanie leku Mirena

  Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

  Przechowywać w temperaturze 15-30 stopni C, chronić od światła i wilgoci.

 • Jak stosować lek Mirena?

  System Mirena może być zastosowany po konsultacji z lekarzem, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

 • System Mirena a krwawienie miesiączkowe

  Założenie systemu Mirena może powodować różnego rodzaju zmiany w miesiączkowaniu, takie jak: częste krwawienia, wydłużenie czasu trwania krwawienia, nieregularne krwawienie, intensywne krwawienie z jamy macicy, plamienia, skąpe krwawienie miesiączkowe lub jego brak. Zmiany w krwawieniu miesiączkowym są objawem bezpośredniego wpływu lewonorgestrelu na błonę śluzową macicy i nie mają wpływu na cykl owulacyjny.

 • Przeciwwskazania do stosowania wkładek

  Przeciwwskazania do stosowania wkładek domacicznych są : ciąża lub jej podejrzenie, stany nowotworowe w obrębie narządów rodnych, stany zapalne w obrębie narządów rodnych, stany zapalne w obrębie miednicy mniejszej, krwawienia z pochwy o nieznanych pochodzeniu, nieprawidłowa budowa macicy, nowotwory macicy, endometrioza o dowolnej lokalizacji, uczulenie na miedź. Z ostrożnością należy stosować w przypadku ryzyka zakażenia chorobami, przenoszonymi drogą płciową, anemii, zwiększonym ryzyku wystąpienia ciąży pozamacicznej.

 • Naturalne metody antykoncepcji

  - metoda kalendarzowa,
  - metoda termiczna,
  - metoda obserwacji śluzu (Billingsa),
  - metoda objawowo-termiczna.

 • Sztuczne metody antykoncepcji

  Metody sztuczne z założenia ingerują w organizm kobiety, czasami w przebieg aktu miłosnego, ale nie w częstość stosunków.

  Wśród nich znajdziemy takie, jak:
  - metody mechaniczne,
  - metody chemiczne,
  - antykoncepcja wewnątrzmaciczna,
  - antykoncepcja hormonalna.